מיתוסים על בלוטת התריס

מיתוסים על בלוטת התריס

נכון ולא נכון, מיתוסים ועובדות על בלוטת התריס

רק לנשים מבוגרות יש בעיות בבלוטת התריס

לא נכון. נשים חשופות לבעיות בבלוטת התריס בכל גיל. אמנם לנשים מגיל 60 מעלה יש סיכוי מוגבר של 1 ל-5 לפתח חוסר איזון של בלוטת התריס, אך גם נשים לאחר לידה, נשים החוות שינויים הורמונאליים, נשים מעל גיל 35 ואפילו גברים, כולם יכולים לסבול מבעיות בבלוטת התריס ומההשלכות שלהן.

רק בדיקת TSH יכולה לאבחן בעיות בבלוטת התריס

לא נכון. אמנם חריגות בתוצאות יכולה להעיד על בעיות בבלוטת התריס, אבל פעמים רבות גם כשרמות ההורמון תקינות, הסימפטומים מעידים אחרת. קימות בדיקות נוספות שינתן לבצע ובעיקר, להקשיב לסימפטומים ולגוף.

ככל שנכניס יותר יוד לגוף, כך הבלוטה תעבוד מהר יותר

לא נכון. אמנם הורמוני בלוטת התריס מכילים יוד כחומר פעיל וחוסר שלו גורם לתת-פעילות של הבלוטה, אך הוספת יוד לא מבוקרת, בין אם בתזונה או בכדורים, גורמת בטווח הארוך לנזק לבלוטת התריס.

תת-פעילות של בלוטת התריס גורמת לעליה במשקל של קילוגרמים ספורים בלבד

לא נכון. או לפחות, לא אצל כל אחת. מידת העלייה במשקל בשל תת-פעילות של בלוטת התריס היא אינדיבידואלית ומשתנה בין כל אחת ויכולה לנוע מקילוגרמים בודדים ועד לעשרות קילוגרמים עודפים.

קל לאבחן בעיות בבלוטת התריס

לא נכון. לבעיות בבלוטת התריס פנים רבות ושונות המתבטאות אחרת אצל כל מטופלת. לא תמיד קל לשים את האצבע על הסיבה המדויקת ולהבין כי המקור לקושי, לתחושה או לכאב נמצא בבלוטת התריס. לכן, היעילות של ההומיאופתיה גבוהה כל כך בטיפול בבלוטת התריס, שכן היא מטפלת באדם כמכלול שלם ונותנת מענה מלא לכל הסימפטומים המטרידים אותו.

ברגע שמתחילים טיפול תרופתי לבלוטת התריס, זה לכל החיים

לא מדויק. טיפול תרופתי קונבנציונלי לבלוטת התריס אכן יוצר תלות ומחייב את הנוטלת להמשיך ולקחת את התרופה במינונים הולכים וגדלים, אך גם לאחר נטילת תרופות ניתן בחלק מהמקרים לחזור ולאזן את בלוטת התריס באמצעים טבעיים ולהפסיק את הצורך בטיפול תרופתי.

אלטרוקסין היא הטיפול היחידי לבעיות בבלוטת התריס

לא נכון. אלטרוקסין הוא תחליף סינתטי להורמון בלוטת התריס T4 (תירוקסין) וככזה, הוא מעלה את רמות ההורמון באופן מלאכותי. קיימות דרכים אחרות, טבעיות ומוכחות, לסייע לבלוטה לחזור ולתפקד בצורה טובה, ללא תלות בתרופה חיצונית, וללא תופעות לוואי שונות.

טיפול טבעי לא משיג תוצאות כמו טיפול תרופתי לבלוטת התריס

טעות. טיפול הומיאופתי טבעי הוא היחידי שהוכח כמשיג תוצאות ארוכות טווח בהחזרת הבלוטה לפעילות תקינה. אם כבר, המאפיין של טיפול תרופתי זה שהוא ממעלה את רמות ההורמון באמצעים מלאכותיים, תוך הגדלת המינונים התרופתיים עוד ועוד עד שהבלוטה פשוט מפסיקה לתפקד לגמרי.

התכנים המופיעים באתר נועדו לצורך מתן אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם רופא או הומאופת קלאסי באופן אישי. 

Comments are closed.