נזקי התרופות לבלוטת התריס

נזקי התרופות לבלוטת התריס

בלוטת תריס לא מאוזנת מסבה נזק רב לכל מערכות הגוף, אך גם טיפול תרופתי עלול לגרום למספר בעיות.

כולנו מכירים את הסיטואציה הזו. הרגשה לא טובה או סתם בדיקת דם שגרתית שמגלה לנו שאנחנו לא בריאים כמו שחשבנו, הגוף לא עובד באופן תקין טוב וצריך לעשות משהו. אבל מה נכון לעשות?

הטיפול התרופתי המקובל נותן אומנם פיתרון מיידי יחסית על ידי העלאה מלאכותית של רמות התירוקסין בדם אבל טומן בחובו גם מספר חסרונות כגון:

תלות – תרופות כימיות לטיפול בבלוטת התריס מחייבות שימוש ארוך-טווח, כרוני, במקרים רבים לכל החיים.

ניוון של הבלוטה – הטיפול התרופתי נותן לגוף את ההורמון החסר באופן מלאכותי וכך גורם למעשה לניוון של הבלוטה שאינה חוזרת לייצר הורמונים באופן עצמאי (כי כבר יש אותם בזכות הכדור אז למה להתאמץ?). חישבו על מצב שבו אתם מכינים את שיעורי הבית במקום ילדכם שמתקשה בהכנתם. השיעורים יוכנו כהלכה, על כך אין ספק, אבל האם ילדכם ילמד לבצע את הדברים בעצמו ויתפתח או שיותר סביר שהיכולות הלימודיות שלו ישארו ברמה נמוכה והוא ילמד לסמוך עליכם?

מינונים הולכים וגדלים – ככל שהטיפול נמשך, הבלוטה מתנוונת יותר ויותר, יש להעלות את המינונים עוד עוד. מדובר במעגל קסמים, ככל שהמינונים עולים, הבלוטה מפסיקה לתפקד אף יותר וחוזר חלילה עד שבסוף הבלוטה עלולה להיהרס לגמרי.

תופעות לוואי של התרופה – תרופות כימיות לטיפול בבעיות בבלוטת התריס עלולות לגרום לתופעות לוואי שונות. השכיחות שבהן: דופק מהיר או לא סדיר, כאבים בחזה, כאב ראש, תחושת נפיחות בכל הגוף, חולשת שרירים או התכווצות שרירים, הסמקה, חום, הקאה, אי סדירות של הווסת, לחץ תוך גולגלתי מוגבר, צמרמורת, חוסר מנוחה, הפרעות בשינה, הזעות, ירידה במשקל ושלשולים.

טיפול נקודתי ולא טיפול הוליסטי – טיפול תרופתי כימי לבעיות בבלוטת התריס מסייע נקודתית לסימפטומים של בלוטת התריס, אבל כאן הוא מתחיל ונגמר. טיפול הוליסטי שואל מדוע הבלוטה אינה מתפקדת כראוי? האם יש למחלה רקע פיזי או אולי נפשי? האם ישנם סימפטומים אחרים שקשורים לבעיה? איך המטופל מגיב לבעיה?

אז מה עושים?

הגישה של ״חסר תירוקסין אז נוסיף״ מתעלמת לחלוטין משורש הבעיה, שהוביל לחוסר בתירוקסין. אין בה הסתכלות רחבה על המטופל ואין בה ניסיון להבין את הקשר בין הסימפטומים במישור הנפשי לבין אלו במישור הפיזי (ולהיפך). על מנת לתת פיתרון אמיתי חשוב להבין שהגוף מתפקד כיחידה אחת המורכבת מגוף ונפש ורק טיפול טבעי, הוליסטי ושלם יכול לתת את המענה.

אצלנו במרכז לאיזון בלוטת התריס קיימים מספר טיפולים טבעיים כגון: טיפול בתת פעילות בלוטת התריס, טיפול ביתר פעילות בלוטת התריס, טיפול בהאשימוטו ועוד.

טיפול נכון מכוון לשורש הבעיה ומאפשר לגוף לרפא את עצמו בכך משיב את כל המערכות לאיזון ולתפקוד עצמאי ללא תלות.

לתאום פגישת ייעוץ

התכנים המופיעים באתר נועדו לצורך מתן אינפורמציה בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם רופא או הומאופת קלאסי באופן אישי.

Comments are closed.