הטיפול ההומאופתי בבלוטת התריס בראי המחקר

המחקרים שהוכיחו את יעילות הטיפול ההומאופתי במחלות בלוטת התריס

מחקרים אחרונים

בדף זה נסקור מחקרים מהשנים האחרונות על השימוש בתרופות הומאופתיות לטיפול בתת פעילות של בלוטת התריס. בחלק מהמחקרים ניתנה אותה תרופה לכל המטופלים ובחלק אחר נבחרה עבור כל מטופל התרופה הומאופתית שהותאמה אליו אישית לפי התסמינים שלו. זוהי גם שיטת הטיפול שבה אנו משתמשים במרכז.

Subclinical Hypothyroidism

מחקר שהתפרסם בשנת 2015 בחן את יעילות הטיפול ההומאופתי במצבים תת-קליניים של תת פעילות בלוטת התריס (Subclinical Hypothyroidism). מצב תת-קליני הוא השלב שקודם להתפרצות המחלה. במהלכו המטופל עדיין לא חש בתסמינים גופניים למרות שבדיקות הדם שלו כבר אינן תקינות. הורמון ה-TSH של מטופלים אלו נמצא מעל הרמות האופטימליות ומראה על תת פעילות שעדיין לא מתבטאת בתסמינים. בדר״כ מטופלים אלו נוטים לפתח בהמשך גם תסמינים של תת פעילות בלוטת התריס.
המחקר נערך על כ 194 מטופלים. לכל מטופל ניתנה תרופה שנבחרה עבורו באופן אינדיבידואלי על ידי צוות מיומן של מטפלים הומאופתים ובסיומו הוכח בוודאות גבוהה (מעל 99%) שהטיפול ההומאופתי משפר את בדיקות הדם ומוריד את רמות ה-tsh. לקריאת תקציר המחקר.

הטיפול במחלת האשימוטו

מחקר נוסף שהתפרסם בשנת 2020 בחן גם הוא את יעילת השימוש בתרופה הומאופתית שנבחרה באופן אינדיבידואלי (בהתאמה אישית) עבור מטופלים שאובחנו במצב תת קליני של תת פעילות בלוטת התריס (Subclinical Hypothyroidism). המחקר כלל 30 מטופלים והראה בוודאות גבוהה (מעל 99.9%) שהטיפול ההומאופתי מוריד משמעותית את רמות ה   anti-TPO בדם.
רמות anti-TPO גבוהות מצביעות על מחלה אוטואימונית (האשימוטו) שבה מתפתחים בגוף נוגדנים התוקפים את בלוטת התריס ומביאה אותה למצב של תת פעילות. הורדת רמת ה anti-TPO היא אינדיקציה טובה לכך שהגוף חדל לתקוף את הבלוטה. לקריאת המחקר המלא.

טיפול הומאופתי שנעשה במקביל לטיפול קובנציונלי

מחקר נוסף שפורסם בשנת  2018 בחן שימוש בתרופה הומאופתית בשם Thyroidinum. החוקרים לקחו קבוצה של 30 מטופלים שסובלים מתת פעילות בלוטת התריס ושנוטלים טיפול קונבנציונלי (יוטירקס, אלטרוקסין וכו'). למחצית מהם ניתנה התרופה Thyroidinum (באופן גורף ללא איבחון אישי),  ולמחצית השנייה כדור פלסבו. כל זה כאמור, במקביל לטיפול הקונבציונלי. גם הפעם המחקר הראה כי הטיפול ההומאופתי הביא לשיפור בתסמינים וירידה במשקל. לקריאת המחקר המלא.

אז לסיכום…

מחקרים אלו מאששים את התצפיות שלנו במרכז לאיזון בלוטת התריס. לאחר 7 שנים ומאות מטופלים ומטופלות אנו עדים לאחוזי הצלחה גבוהים מאוד ויכולת גבוהה של הטיפול ההומאופתי שלנו להשיב את בלוטת התריס לתפקוד תקין, לשפר את בדיקות הדם ואולי הכי חשוב, לגרום לך להרגיש טוב יותר.

לתאום פגישת ייעוץ