למה עליי לצפות?

הגעתי לטיפול הומאופתי בבלוטת התריס, למה עליי לצפות?

כיצד נראה טיפול הומאופתי? כמה זמן הוא נמשך? באיזו תדירות נוטלים תרופות הומאופתיות?

1. הפגישה הראשונה – לקיחת המקרה

תפקיד ההומאופת הוא להבין את המצב הבריאותי שלך, לדעת בדיוק מהם הסימפטומים (פיזיים ונפשיים) מהן את סובלת וכל זאת על מנת למצוא תרופה הומאופתית שמתאימה לך ככל הניתן.

במהלך לקיחת המקרה ההומאופת ישאל על פרטי המחלה, היסטוריה רפואית, דיאטה, סגנון חיים ואפילו אישיות. חשוב להבין כי הומאופתיה הינה רפואה הוליסטית וככזו היא לוקחת בחשבון את כל האספקטים של המטופלת. כל נושא רפואי קשור לתשאול, האדם הוא שלם, כל מערכת משפיעה על מערכת אחרת ואין מערכת בגוף שפועלת בנפרד ממערכות אחרות.

הפגישה הראשונה עורכת כשעתיים במהלכה את תישאלי הרבה שאלות, חלקן ייראו לך מוזרות אולם הן הכרחיות להומאופת על מנת לבנות את התמונה הייחודית שלך.

2. למה לצפות לאחר לקיחת התרופה?

כשאת מקבלת תרופה אזי הסימפטומים החמורים ביותר, המגבילים ביותר, הם אלו שיטופלו ראשונים. למשל: כאב, לחץ פיזי, גרד, חוסר שינה, חוסר תיאבון, בחילות וכדומה.

מערכת החיסון יודעת מה היא עושה ואת הטיפול בסימפטומים השטחיים יותר (כגון פריחה שלא מגרדת ולא כואבת) היא משאירה לסוף גם אם זה לא מה שאת היית רוצה.

סימפטום ישן שלך עלול לחזור, זה קורה כי המחלה הולכת באותה דרך שהיא באה והיא עוברת באותן המקומות שבהן היא הייתה קודם. חזרה של סימפטום ישן היא בדרך כלל סימן שהתרופה עובדת וצריך להקפיד שלא להוריד את הסימפטום בכוח בעזרת תרופות או משחות אלא להודיע להומאופת בהקדם.

3. האם לקיחה חד פעמית של תרופה הומאופתית יכולה להספיק?

אפשר לחשוב על תרופה הומאופתית כמו הנעה של הרכב. מרגע שהנעת אפשר לעזוב את הסטרטר, הדברים כבר קורים מעצמם, אין טעם להתניע שוב כל עוד הרכב עובד. מרגע שהתרופה עשתה את ההנעה הראשונית, הגוף ומערכת החיסון ממשיכים.

אחרי מתן תרופה נכונה השינוי הראשון הוא במישור המנטלי/רגשי, את תרגישי יותר אנרגטית, רגועה והשינה תשתפר. כל אלו מהווים עדות לשינוי החיובי שחל בעקבות התרופה.

.

4. תוך כמה זמן זה משפיע?

קשה לדעת בדיוק. אנחנו מבינים שאת פונה לטיפול הומאופתי מתוך רצון לקבל פיתרון מהיר אך על מנת הטיפול יהיה אפקטיבי ולטווח ארוך נדרש זמן על מנת לבצע שינוי בסיסי ואיזון של הגוף. השינוי יכול להיות מורגש רק לאחר חודש-חודשיים אולם הוא ימשיך ללוות אותך לעוד שנים ארוכות קדימה.

הרופא שלך יוכל לקבל מושג טוב לגבי הפעילות של בלוטת התריס על ידי האזנה לסימפטומים שלך, בירור של פרטים נוספים ועל ידי בחינת הצוואר. ניתן גם לקחת בדיקת דם לצורך בדיקה של רמות ההורמונים המעורבים. בדרך זו אפשר לברר אם יותר מדי או מעט מדי T4 ו / או T3 מופרש, וכן ניתן למדוד את הפעילות של בלוטת יותרת המוח על ידי מדידת TSH. בדיקת דם אחת מספיקה בדרך כלל לאשר את האבחנה אבל לפעמים נדרשות בדיקות נוספות.

5. למה לצפות בפגישות המעקב?

פגישת מעקב מתבצעת לרוב כחודש לאחר הפגישה הראשונה. היא אורכת כשעה, ובמהלכה ההומאופת בודק את מצבך הרפואי, מה השתנה, מה השתפר ומה עדיין טעון שיפור. בכל סימפטום וסימפטום נערוך השוואה בין המצב היום למצב לפני חודש על מנת לבחון את התפתחות הטיפול.

מספר פגישות המעקב הדרושות משתנה בין מקרה למקרה, קשה לחזות אותו מראש והוא תלוי במספר גורמים כגון: גיל המטופל, כמה זמן הוא סובל מהסימפטומים וכיצד הוא מגיב לטיפול ההומאופתי.

לתאום פגישת ייעוץ