טיפול במחלת השימוטו

טיפול טבעי למחלת השימוטו

לטפל בשורש הבעיה של מחלת השימוטו בעזרת תכשירים טבעיים שמטפלים בעדינות בשורש הבעיה, מחזקים את בלוטת התריס ואת מערכת החיסון והנפש ומחזירים לך את השליטה על רמת הבריאות שלך.

מהי מחלת השימוטו?

מחלת השימוטו היא מחלה שבה בלוטת התריס מותקפת ונהרסת עקב פעילות של נוגדנים שמיוצרים ע"י מערכת החיסון; כלומר, מדובר במחלה של מערכת החיסון. הבעיה מתבטאת בבלוטת התריס ולכן צריך לחזק ולאזן אותה אך שורש הבעיה הוא במערכת החיסון ולשם צריך להיות מכוון גם הטיפול. מסיבות שאינן ידועות המחלה שכיחה יותר אצל נשים.

למה זה קורה?

במצב של בריאות ואיזון, מנגנוני ההגנה של מערכת החיסון פועלים בצורה מסונכרנת ומתואמת כנגד פולשים זרים שמהווים סכנה לתפקוד הבריא של התאים בבלוטת התריס. מערכת החיסון מסוגלת להבחין בין תאים השייכים לבלוטת התריס לבין תאים שאינם שייכים (כגון חיידקים, וירוסים וכדומה), באופן אשר מבטיח שהתגובה החיסונית תופעל אך ורק כנגד החיידקים ולא כנגד תאים בריאים בבלוטת התריס. המנגנון הזה אשר מבחין בין "עצמי" ל"זר", כלומר בין תאי בלוטת התריס שלך לבין פולשים זרים, הינו מנגנון חיוני שתפקידו למנוע גרימת נזק עצמי לבלוטת התריס.

במחלת השימוטו, מנגנון ההגנה פועל בצורה לקויה ולא מאוזנת. מערכת החיסון לא מצליחה להבחין בין תאים בריאים של בלוטת התריס לבין אנטיגנים(חיידקים\וירוסים) וכתוצאה מכך, היא תוקפת תאים בריאים בבלוטת התריס.

תהליך המחלה

בצורה הקלאסית מתחילה המחלה בהגדלה של הבלוטה והתפתחות הדרגתית של היפותירואידיזם (תת-פעילות) הנובעת מהרס התאים המייצרים את ההורמונים, ע"י נוגדנים של מערכת החיסון. ניתן לחלק את התפתחות המחלה ל 3 שלבים:

שלב ההרס, השלב המאוזן והשלב המתקדם.

בשלב ההרס – ההתקפה על הבלוטה גורמת לדלקת והגדלה של בלוטה (גויטר), הרס הבלוטה גורם ליציאה של ההורמונים מהמאגרים בהם הם מאוחסנים ואנו רואים מצב של פעילות יתר של בלוטת התריס(היפר-תירואידיזם).

השלב המאוזן -המחלה ממשיכה להתקדם והבלוטה שנפגעה כבר מייצרת פחות תירוקסין אולם עודפי ההורמונים מהשלב הראשון, שלב ההרס, מפצים על החוסר בייצור ולכן באופן זמני ישנו איזון הורמונלי בגוף.

השלב המתקדם – ההרמונים שנפלטו מהבלוטה בשלב ההרס סיימו כבר את חייהם וכיוון שהבלוטה נפגעה היא אינה יכולה לייצר כמות מספיקה של תירוקסין ולכן נותר חוסר, היפותירואידיזם (תת-פעילות של בלוטת התריס).

למה גורמת מחלת האשימוטו?

מחלת השימוטו היא הגורם הנפוץ ביותר למצב של תת-פעילות בבלוטת התריס ומחסור הורמונים. ההורמונים שבלוטת התריס מפרישה הם חיוניים מאוד, הם שולטים על קצב חילוף החומרים(מטבוליזם) בכל מערכות הגוף והם חיוניים בין היתר לאיזון מצב הרוח, משקל הגוף ורמות אנרגיה פיזיות ומנטאליות.

מצב שבו ישנן רמות נמוכות של הורמוני בלוטת התריס בדם, עשוי להוביל למגוון רחב של סיבוכים במצב הבריאות הכללי.

השימוטו תירואידיטיס

סימנים וסימפטומים

סימנים וסימפטומים לתת פעילות:

 • חוסר סבילות לקור
 • השמנת יתר
 • עצירות ותחושה של נפיחות בכל הגוף ובמיוחד בבטן
 • מצבי רוח ודיכאון
 • נפיחות באזור הצוואר(גויטר)
 • עייפות, חוסר אנרגיה וחוסר חשק ומוטיבציה
 • כאבי מפרקים ושרירים
 • ציפורניים חלשות ושבירות
 • מחזור לא סדיר וכאבים
 • תחושה של חולשה כללית

סימנים וסימפטומים מאוחרים:

 • צרידות ודיבור איטי
 • מחזור לא סדיר וכאבים
 • תחושת נפיחות בכל הגוף ובמיוחד באזור הבלוטה בצוואר
 • נשירת שיער
 • חוסר תיאבון
 • ניתן לקרוא כאן בפירוט רב יותר על הסימפטומים והטיפול בת פעילות של בלוטת התריס

טיפולים אפשריים

הטיפול הקונבנציונלי מנסה לשלוט על רמות ההורמונים בדם מכיוון שבלוטת התריס לא מפרישה מספיק. בדרך זו, שורש הבעיה אינו מטופל באופן ישיר אלא רק התוצאה של המחלה – ירידה ברמת ההורמונים – היא מטופלת ומכיוון שכך נגזר על המטופל ליטול אלטרוקסין או יוטירקס באופן יומיומי.

על מנת לרפא את המחלה יש לאבחן את שורש הבעיה ולכוון את הטיפול לחיזוק המערכת החיסונית, אחרת, מערכת החיסון תמשיך לתפקד בצורה לקויה ועלולה לתקוף איברים אחרים בגוף. לא פלא איפה שלחולים במחלת השימוטו יש סיכוי גדול יותר לפתח מחלות אוטואימוניות אחרות כגון graves, לופוס (זאבת), אדיסון, ויטיליגו, סכרת סוג 1, ראומטיד ארטריטיס ועוד. מה שקרוי – Multiple autoimmune syndrome.

מה אנחנו מציעים?

אנחנו במרכז לאיזון בלוטת התריס מאבחנים את שורש הבעיה ומספקים טיפול טבעי ועדין שמחזק את מערכת החיסון ומחזיר אותה לתפקוד אופטימלי. אנו עושים זאת בעזרת תכשירים הומאופתיים טבעיים, שאינם יוצרים תופעות לוואי ומתאימים גם למטופלים אשר נוטלים תרופות כימיות. מטרת הטיפול היא חיים ללא תרופות ואנו מאמינים שגוף חזק מתפקד באופן עצמאי ומאוזן וזה מה שאנו מאחלים גם לך.

לתאום פגישת ייעוץ