גמילה מעישון ותת פעילות בלוטת התריס – מה הקשר?

גמילה מעישון ותת פעילות בלוטת התריס

מספר מחקרים גילו קשר בין הפסקת העישון לבין התפרצות מחלת האשימוטו (תת פעילות של בלוטת התריס). מה הסיבה? האם צריך לחזור לעשן? מהם דרכי הטיפול?

מה הקשר בין הפסקת העישון ומחלת האשימוטו?

להפתעת רבים מתברר שבציבור המעשנים ישנו שיעור נמוך יחסית של מחלות אוטו-אימוניות. כגון האשימוטו אבל לא רק (גם סוכרת נערים, דלקת מפרקים שגרונית, טרשת נפוצה לופוס ועוד)
בציבור המעשנים ישנה ירידה של 50% בתחלואה ממחלות אלו אך המדענים טרם הצליחו להוכיח מהו המנגנון שגורם לירידה זו.
בשנתיים שלאחר הפסקת העישון המחקרים מצביעים על סיכון גבוה פי 6(!) לחלות במחלת האשימוטו וגם כאן טרם התבררה הסיבה.

יתרונות הגמילה מעישון

גמילה מעישון היא תהליך לא קל במיוחד כאשר הוא נעשה לאחר שנים רבות של התמכרות לסיגריות. אחדים מהיתרונות הבריאותיים של הפסקת העישון ניכרים כבר לאחר זמן קצר ומתבטאים במראה עור צעיר יותר, חידוד של חוש הטעם והריח, נשימה רעננה וצבע שיניים בהיר וטבעי . היתרונות המשמעותיים ניכרים בטווח הארוך ומתבטאים בשיפור באיכות הנשימה (פחות שיעולים, נחירות וצפצופים), ביכולות הפיזיות והכי חשוב בירידה משמעותית בסיכון לתמותה ממחלות לב וריאה וסוגים שונים של גידולים סרטניים.

אבל עבור חלק מהאנשים, היום בו הפסיקו לעשן הוא גם היום בו החלו לצוץ בעיות שונות: עלייה במשקל, בדיקות דם לא תקינות ותסמינים נוספים הקשורים לתפקוד לקוי של הבלוטה. אנשים אלו (בעיקר נשים אבל לא רק) סובלות ממה שמכונה ברפואה מחלת האשימוטו – מחלה אוטו אימונית המתאפיינת בתת פעילות של בלוטת התריס.

מהו הטיפול שאנו מציעים לך במרכז?

הטיפול הקונבנציונאלי כיום מתמקד בהעלאה של רמת הורמון ההתירוקסין בדם באמצעות תוספים מלאכותיים הניתנים באופן כרוני לכל החיים. מדובר בטיפול שאיננו פותר את שורש הבעיה אלא עוקף אותה. מחלת האשימוטו ממשיכה להתקיים, הגוף ממשיך לתקוף את הבלוטה שאט אט נהרסת והמטופלת מפתחת תלות הולכת וגוברת בתחליפים המלאכותיים.

הטיפול ההומאופתי שאנו מציעים במרכז נוגע בשורש הבעיה מתוך הבנה שרק לאחר שהגוף יחדל מלהתקיף את בלוטת התריס היא תוכל לחזור לתפקוד מלא. הטיפול שאנו מציעם לך, לצד היותו בטוח וטבעי, חותר להשגת שיפור משמעותי כבר בטווח הקצר במקום ליצירת תלות כרונית. אנו עושים זאת בעזרת תרופות הומאופתיות המתואמות עבורך אישית מתוך הסתכלות כוללת עלייך ועל האופן הייחודי שבו המחלה מתבטאת אצלך.

לתאום פגישת ייעוץ