גמילה מעישון ותת פעילות בלוטת התריס

גמילה מעישון ותת פעילות בלוטת התריס

מחקרים אחרונים גילו קשר דווקא בין הפסקת העישון לבין התפרצות מחלת האשימוטו (תת פעילות של בלוטת התריס).
קראו על הסיבה האפשרית ועל דרכי הטיפול.

יתרונות הגמילה מעישון

גמילה מעישון היא תהליך לא קל במיוחד כאשר הוא נעשה לאחר שנים רבות של התמכרות לסיגריות. אחדים מהיתרונות הבריאותיים של הפסקת העישון ניכרים כבר לאחר זמן קצר ומתבטאים במראה עור צעיר יותר, חידוד של חוש הטעם והריח, נשימה רעננה וצבע שיניים בהיר וטבעי . היתרונות המשמעותיים ניכרים בטווח הארוך ומתבטאים בשיפור באיכות הנשימה (פחות שיעולים, נחירות וצפצופים), ביכולות הפיזיות והכי חשוב בירידה משמעותית בסיכון לתמותה ממחלות לב וריאה וסוגים שונים של גידולים סרטניים.

אבל עבור חלק מהמטופלים שלנו במרכז יש גם צד אחר ומפתיע – תפקוד לקוי של בלוטת התריס שמתחיל דווקא לאחר גמילה מוצלחת מעישון. המטופלות שלנו (לרוב מדובר בנשים, אך לא תמיד) מתארות את היום שבו הפסיקו לעשן כתאריך שבו התחילו לצוץ בעיות שונות: עלייה במשקל, בדיקות דם לא תקינות ותסמינים נוספים הקשורים לתפקוד לקוי של הבלוטה. נשים אלו סובלות ממה שמכונה ברפואה מחלת האשימוטו – מחלה המתאפיינת בתת פעילות של בלוטת התריס.

מה הקשר בין הפסקת העישון ומחלת האשימוטו?

לצד שלל הנזקים שנגרמים לגופנו כתוצאה מהעישון מתברר שבציבור המעשנים חלה ירידה חדה בשיעור המחלות האוטו-אימוניות. מחלות אלו נגרמות כתוצאה מכך שמערכת החיסון מזהה בטעות חלקים מגופנו כזרים לו ותוקפת אותם במטרה לחסלם. בין המחלות האוטו-אימוניות ניתן לציין את סכרת מספר 1, דלקת מפרקים שגרונית (ארטריטיס), טרשת נפוצה וכן מחלת האשימוטו.
בציבור המעשנים ישנה ירידה של 50% בתחלואה ממחלות אלו אך המדענים טרם הצליחו להוכיח מהו המנגנון שגורם לירידה. פרטים נוספים ניתן לקרוא בקישור הבא.
בשנתיים שלאחר הפסקת העישון המחקרים מצביעים על סיכון גבוה פי 6(!) לחלות במחלת האשימוטו וגם כאן טרם התבררה הסיבה. (לפרטים לחצו כאן).

מהו הטיפול שאנו מציעים לך במרכז?

הטיפול הקונבנציונאלי כיום מתמקד בהעלאה של רמת הורמון ההתירוקסין בדם באמצעות תוספים מלאכותיים הניתנים באופן כרוני לכל החיים. מדובר בטיפול שאיננו פותר את שורש הבעיה אלא עוקף אותה. הגוף ממשיך לתקוף את הבלוטה והמטופל מפתח תלות הולכת וגוברת בתחליפים המלאכותיים.

הטיפול ההומאופתי שאנו מציעים במרכז נוגע בשורש הבעיה מתוך הבנה שרק לאחר שהגוף יחדל מלהתקיף את בלוטת התריס היא תוכל לחזור לתפקוד מלא. הטיפול שאנו מציעם לך, לצד היותו בטוח וטבעי, חותר להשגת שיפור משמעותי כבר בטווח הקצר במקום ליצירת תלות כרונית. אנו עושים זאת בעזרת תרופות הומאופתיות המתואמות עבורך אישית מתוך הסתכלות כוללת על הגוף שלך ועל האופן הייחודי שבו המחלה מתבטאת אצלך.

לתאום פגישת ייעוץ