שיטת הטיפול שלנו

השיטה שלנו – הפתרון שלכם

אודות השיטה

מהי הומאופתיה, איך היא עובדת, למי הטיפול מתאים ולמה היא השיטה העדיפה לטיפול בחוסר איזון בבלוטת התריס?

מהי הומאופתיה?

הומואפתיה היא רפואה טבעית שהחלה לפני מאתיים השנים האחרונות בגרמניה ולאחר מכן התפתחה בכל העולם. המילה הומואפתיה מורכבת מהמילה "הומאו" שפירושה – דומה ומהמילה "פתיה" שפירושה מחלה, פתולוגיה.

בטיפול הומאופתי אנו בוחרים עבור כל מטופל ומטופלת חומר שמדמה את המחלה במלואה. כך למשל מי שסובל מעצירות יקבל חומר שגורם לעצירות וכולי. מכיוון שרוב האנשים סובלים מיותר מסימפטום אחד יש למצוא תרופה שתתאים באופן אישי למכלול הסימפטומים שמציג המטופל בגוף ובנפש.

לכאורה זה אבסודר, הרי אנחנו רוצים לפתור את הבעיה ולא להחמיר אותה אבל זוהי למעשה הדרך היעילה והמהירה לריפוי.

איך הומאופתיה עובדת?

בטבע כל כוח גורם ליצירת כוח נגדי. לדוגמא, כניסה לסאונה גורמת לחימום של הגוף וכתגובת נגד הגוף מתחיל לקרר את עצמו על ידי הזעה. על העיקרון הזה פועלת התרופה ההומאופתית, היא מדמה את המחלה ותגובת הנגד של הגוף שמנסה להדוף את השפעת התרופה ההומאופתית מעליהת הודפת למעשה את המחלה ממנה סובל המטופל.

קצת כמו בג'ודו, אני לא מנסה לרפא בכוח התרופה אלא משתמש בתרופה על מנת לעורר את הגוף ולנצל את הכוחות שלו על מנת להביא לריפוי.

למה כדאי טיפול הומאופתי לבעיות של בלוטת התריס?

כי זהו הטיפול היחיד שמביא את הבלוטה לאיזון ופותר את הבעיה מהשורש.

טיפולים אחרים בדרך כלל עוקפים את הבעיה במקום לפתור אותה. למשל, במצבים של תת תפקוד מטופלים מקבלים את ההורמון תירוקסין, בדר״כ בתרופה בשם יוטירקס או חומר אחר. זוהי שיטת טיפול שלמעשה עוקפת את הבעיה, במקום לתקן את בלוטת התריס ולהשיב אותה לתפקוד עצמאי, נותנים לגוף את ההורמון שהיא הייתה אמורה לייצר. זה קצת מזכיר עשיית שיעורי הבית במקום הילד שלך שמתקשה להכין אותם בעצמו. הציונים מן הסתם יהיו טובים מאוד אבל הילד לא ילמד, לא יתגבר על הקשיים בכוחות עצמו ולא יתפתח.

הטיפול הקונבציונלי למעשה מביא במקרים רבים להחרפת הבעיה. מישהו מכין את ההורמון במקום הבלוטה אז היא יכולה ״לנוח״ וככה היא מתאמצת פחות ופחות. המינון של התרופות עולה ועולה תוך יצירת ניוון של בלוטת התריס.

במצבי יתר פעילות הרבה פעמים ניתנת תרופה בשם מרקפטיזול שמונעת מהבלוטה לעבוד אבל הבעיה נמשכת.

למי הטיפול מתאים?

לכל מי שסובל או סובלת מבעיות הקשורות לבלוטת התריס.

לתאום פגישת ייעוץ