שיטת הטיפול שלנו

השיטה שלנו – הפתרון שלכם

אודות השיטה

מהי הומאופתיה, איך היא עובדת, למי הטיפול מתאים ולמה היא השיטה העדיפה לטיפול בחוסר איזון בבלוטת התריס?

מהי הומאופתיה?

הומואפתיה היא רפואה טבעית שהתפתחה במאתיים השנים האחרונות בגרמניה ולאחר מכן בכל העולם. המילה הומואפתיה מורכבת מהמילה "הומאו" שפירושה – דומה ומהמילה "פתיה" שפירושה מחלה, פתולוגיה.

בטיפול הומאופתי אנו נותנים חומר שמדמה את המחלה במלואה. כך למשל מי שסובל מעצירות יקבל חומר שגורם לעצירות ומי שסובל מפריחה בעור יקבל חומר שגורם לפריחה. מכיוון שרוב האנשים סובלים מיותר מסימפטום אחד יש למצוא תרופה שתתאים באופן אישי למכלול הסימפטומים שמציג המטופל בגוף(בלוטת התריס) ובנפש.

איך הומאופתיה עובדת?

בטבע קיים חוק שכנגד כל כוח מופעל כוח נגדי (החוק השלישי של ניוטון). לדוגמא כשאני לוחץ קפיץ, הקפיץ לוחץ חזרה. בגוף האדם החוק מתקיים גם כן. כניסה לסאונה גורמת בהתחלה לחימום של הגוף אבל כתגובת נגד הגוף מתחיל לקרר את עצמו על ידי הזעה. על העיקרון הזה פועלת התרופה ההומאופתית, היא מדמה את המחלה ותגובת הנגד של הגוף שמנסה להדוף את השפעת התרופה ההומאופתית מעליהת הודפת למעשה את המחלה ממנה סובל המטופל.

למה כדאי טיפול הומאופתי לבעיות של בלוטת התריס?

בעיות של תת תפקוד או יתר תפקוד הינן בעיות פונקציונליות(תפקודיות) בהגדרה. דהיינו, האבר קיים, מתפקד אך לא מתפקד נכון, יותר מידי(יתר-פעילות) או פחות מידי(תת-פעילות). במצבים אלו טיפול נכון מביא את הגוף לאיזון.

טיפולים אחרים בדרך כלל עוקפים את הבעיה במקום לפתור אותה. למשל, במצבים של תת תפקוד מטופלים מקבלים את ההורמון תירוקסין באופן מלאכותי. זוהי שיטת טיפול שלמעשה עוקפת את הבעיה, במקום לתקן את בלוטת התריס ולהשיב אותה לתפקוד עצמאי, נותנים חומר(לדוגמא אלטרוקסין) שעושה את העבודה במקומה. זה דומה קצת לעשיית שיעורי הבית במקום הילד שלך שמתקשה להכין אותם בעצמו. הציונים מן הסתם יהיו טובים מאוד אבל הילד לא ילמד, לא יתגבר על הקשיים בכוחות עצמו ולא יתפתח.

מהות הטיפול ההומאופתי היא פתרון של הבעיה מהשורש, הכוונת כוחות הריפוי העצמיים של הגוף לפתרון הבעיה ולאיזון בלוטת התריס.

למי הטיפול מתאים?

הטיפול מתאים לכל מצב בר ריפוי שבו כוחות הגוף יכולים לרפא ולהחזיר את הגוף לתפקוד תקין. ההומאופתיה יעילה לתינוקות, נשים בהריון, קשישים ואפילו בעלי חיים.

לתאום פגישת ייעוץ